İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı
İzmir Reklam Ajansı

MELİS KARAÇAM

SOSYAL MEDYA UZMANI / 28.12.2020 13:35

İlhanart Blog

İzmir Otobüs Reklamları, Eshot Reklam Giydirme

İzmir Eshot otobüs giydirme ve reklam çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sabah evden çıkıldığı andan itibaren eve dönene kadar, her yerde her biçimde karşımıza çıkan açık hava reklamları, markanın bilinirliğini yükselterek, sağlam temeller oluşturmasında en etkili mecralardır.

Reklamların tüketicilere ulaştırılma bedeli açısından açık hava reklamları en ekonomik mecra olarak karşımıza çıkmaktadır. Örnek verecek olursak; bedeli 1000 TL olan bir reklam, 40 gazete okuyucusuna, 243 televizyon izleyicisine, 305 radyo dinleyicisine ulaşılabilmektedir. Ancak bu rakam açık hava reklamlarında yaklaşık 1136 kişiye ulaşmaktadır.

Tüketiciler dışarıdayken %33 daha fazla dikkatlidirler. Dolayısıyla temiz havada yapılan reklamın daha derin ve kalıcı etkileri vardır.

Bir otobüs reklamı, sadece 10 günde şehrin % 32,8’i tarafından görülmektedir. Emsal reklam alanlarının haftalık kiralama bütçelerine oranla, otobüslere aylık reklam verebilmektesiniz. Bu da potansiyel müşterilerinize ulaşma hedefinizde otobüs reklamlarının, görünürlük, süre ve fiyat oranına göre en uygun reklam alanı olduğunu göstermektedir.

Çoğu insan için otobüsler, günlük yaşamınızda kullandığımız bir ulaşım aracıdır. Ancak reklam dünyası, en yaratıcı ve etkili reklamlar için bir otobüsü bir hareketli tuval olarak görmektedir. Rekabetin beslendiği dijital bir dünyada; insanların dikkatini çeken orijinal bir tasarım ile geleneksel dış mekan reklamcılığını birleştirmek, marka bilinirliği ve potansiyel müşterilerinize ulaşma hedefinizde atılacak en doğru adımlardan biridir.

Markanız şehri yaşasın!

Otobüsler; insanların en kalabalık olduğu yerlerde gezer ve sürekli değişen bir kitle ile etkileşim halindedir. Haftanın 7 günü, gece geç saatlere kadar durmadan trafikte olan toplu taşıma araçları, sürekli gezen ve görünürlüğü çok yüksek bir reklam aracıdır. İster full kaplama, ister, banner ister superback alanı olsun, şirketiniz hareket eden bir otobüsün üzerine verilen reklamla dikkatleri üzerine çekecektir.

Bir otobüsün dışına uygulanan reklamlar, sürekli dolaşan bir reklam panosudur. Bu medya biçimini kullandığınızda; otobüsler, hedef kitlenizin etrafında sürekli hareket ederken kitlelere mesajınızı gösterecek. Reklamınız binlerce yaya ve trafikte seyir halinde olan otomobil sürücüsü tarafından görülecektir.

Otobüs reklamcılığının reklam verenlere mümkün olan en geniş kitleyi verimlilikle sağladığı kanıtlanmıştır.

Reklam verenlerin diğer seçenekler yerine İzmir Otobüs Reklamlarını seçmeleri için birkaç temel neden var;

  • Büyük şehirlerin kalabalık noktalarında reklam panoları ve tabelalar için sınırlı açık hava reklam seçenekleri varken, otobüs reklamcılığı, şehirlerdeki ana caddelerden ve kalabalık sokaklardan geçerek, markanızın ulaşılması zor alanlara girmesini sağlar.
  • Günde ortalama 20 sefer yapan İzmir belediye otobüsleri, ortalama 600 kilometre yol kat eder. Böylece, geniş bir lokasyonda reklam gösterimi sağlanır.
  • Yapılan araştırmalara göre hareketli reklamlar, sabit reklamlara göre daha fazla ilgi çeker. Hareketli reklama yapılan harcamalar, sabit reklama göre daha fazla fayda sağlar.
  • İzmir Belediye otobüsü reklamları, doğrudan satışı hedefleyen bir reklam çalışmasıdır.
  • İlgi çekici tasarımıyla bir otobüs reklamı, ürün satışının yanı sıra marka değerini de artırır.
  • Otobüs reklamcılığı birçok şekil ve boyutta olup her türden reklam verenin erişilebileceği bütçelerdedir. Dayanıklı kaplamalar sayesinde, markanızın tanıtımını hem uygun fiyatlı hem de uzun ömürlü olarak yapabilirsiniz.

Eshot Belediye Otobüsü Reklam Alanları

İzmir otobüs reklamları konusunda başarılı bir çalışma yürüten firmamız City Online’ın , Eshot otobüs giydirme alanları;

Otobüs Banner (Şerit) Giydirme

Aracın iki teker arası ve cam altında bulunan bölgelerinin kaplanması.

izmir reklam ajansı

 

Superback Giydirme

Otobüsün arka bölümün kaplanması.

izmir reklam ajansı

 

Full Giydirme

Otobüsün arka bölümü ve yan alanlarının kaplanması.

izmir reklam ajansı

Otobüs Durakları (CLP)

 

izmir reklam ajansı

Özel Uygulamalar (Mockup)

Kreatif çalışmalara imkan veren ve özel uygulama yapılabilen otobüs durakları.

izmir reklam ajansı

İzmir Otobüs Giydirme

Otobüs reklamlarında kullanılan folyo, dış mekan folyosudur. Araca rahatlıkla uygulanabilir. Güneş ışınlarından ve dış etkenlerden en az şekilde etkilenir ve sökülme anında aracın boyasına zarar vermez.

Eshot Giydirme Fiyatları

Otobüs giydirme fiyatları, reklamın büyüklüğüne, yapılacak çalışmaya, hedef kitleye ve buna benzer birçok değişkene göre farklılık göstermektedir. Siz de İzmir otobüs giydirme fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi almak ve markanızın reklamlarını otobüslerde görmek için 0232 439 00 54 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Otobüs Reklamcılığı konusunda uygun fiyatlar ve profesyonel destek için bizi arayın.

 

Yorumlar

Avatar

özlem olgaç

İLKNAZAR SÜRÜCÜ KURSU OLARAK REKLAM VEREBİLİRMİYİZ.NEKADARDIR FİYAT ACABA..?

Cevap verin

Avatar

Derya TEKOĞLU

Merhaba İzmir Menemen de oto tamir ve yedek parça dükkanım var. Otobüs arka bölüm de reklam yaptırmak istiyorum. Fiyat öğrenebilirmiyim. Numaram 05330217317

Cevap verin